Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Porozumienia

KOMUNIKAT NR 9 /2010 ZO PZW Katowicach

Porozumienia | 2011-01-03 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

 

•I.            Informuję, że od 01.01.2011 roku Okręg PZW w Katowicach, na mocy uchwał nr 69/2010 i 70/2010 Zarządu Okręgu, zawarł odrębne porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód z następującymi okręgami PZW:

 

- Bydgoszcz,

- Kalisz,

- Leszno,

- Siedlce,

- Skierniewice,

- Wrocław,

- Wałbrzych.

 

UWAGA!

 • 1. Członkowie kół okręgów, z którymi Okręg PZW Katowice podpisał Porozumienie o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód są uprawnieni do wędkowania na otwartych wodach Okręgu Katowice, jeżeli w tych okręgach są członkami kół minimum 4 lata przed zawarciem niniejszych Porozumień.

 

 • 2. Takie same warunki obowiązują członków kół Okręgu Katowice, jeżeli zamieszkują na terenie okręgów, z którymi podpisano niniejsze Porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód.

 

 • 3. Porozumienia zostały zawarte na okres do 31.12.2011 roku.

 

•II.              Równocześnie informuję, że od 01.01.2011 roku Okręg PZW w Katowicach zawarł porozumienia z okręgami PZW:

- Częstochowa,

- Bielsko - Biała,

- Lublin,

- Łódź

na następujących zasadach:

 

 • 1. Członkowie wymienionych okręgów po wniesieniu składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych okręgach maja prawo do wykupienia 50% składki członkowskiej w Okręgu zawierającym porozumienie na podstawie, której maja prawo do wędkowania na otwartych wodach danego Okręgu.

 

 • 2. Porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie członków PZW zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych okręgów podpisujących porozumienie.

 

 • 3. Porozumienie nie obejmuje stosowanych w okręgach ulg w składkach.

 

 • 4. Porozumienia zostały zawarte na okres do 31.12.2011 roku.

 

III. Porozumienie polsko - niemieckie

 

Informujemy, że w roku 2011 nadal obowiązuje Porozumienie polsko niemieckie, które  

umożliwia wędkowanie na wodach związku wędkarskiego DAV w Brandenburgii i VDSF w Mecklenburgii - Vorprommern, po uprzednim wykupieniu w kasie Okręgu rocznego zezwolenia w cenie 25 euro. Równocześnie informujemy, że w hurtowni wędkarskiej jest do nabycia „Atlas Wód Wędkarskich Porozumienia Polsko Niemieckiego".

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (15)

 • Łukasz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam,

  Czy ktoś potrafi przybliżyć mi jaka przyświeca podziałowi wędkarzy na lepszych (min.4 lata członkostwa) i gorszych (do 4 lat członkostwa).
  Czy młodsi stażem członkowie pzw płacą składki gorszymi pieniędzmi, albo są trendowaci, że nie obejmuje ich porozumienie?

  Nie mam pojęcia czy takie ograniczenie wyszło z Katowic czy Wrocławia, ale uważam że jest to jawna dyskryminacja, sprzeczna nie tylko z duchem PZW ale nawet konstytucją.
  To jest tak samo jakby porozumienie obejmowało wszystkich z wyjątkiem garbatych i kulawych.

  Jestem z Wrocławia i Górny Śląsk odwiedzam z wędkami 3-4 razy w roku podczas wizyt rodzinnych.
  Przykre, że dziwne porozumienie miedzy naszymi okręgami traktuje mnie jak człowieka 2-ej kategorii.


  pozdrawiam
  ...i do zobaczenia nad wodą.

 • Darek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  poloni

  kalfus3
  z przykrością to czytam ale niestety muszę sie z tobą zgodzić osobiście znam wielu których mogę bez wstydu zabrać ale jest też i tu spora część miesiarzy i niechlujów . Ale jak napisał byju każdy chciał by mieć możliwość podjechania blisko miejsca wędkowania , choć by (z obawy o auto) a i z wygody tez . Zwłaszcza jeśli ma sie mało czasu kilka godzin by sie odprężyć bo praca nie pozwala na dłużej i to jeszcze czasem raz na miesiąc albo i dłużej . Osobiście prawie zawsze przestrzegam złów i wypuść choć czasem "sąsiedzi" z innych stanowisk wędkarze mówią nie wyrzucaj , co ty robisz? itp. tłumacze im na czym polega wędkarstwo i tylko w ten sposób może sami sobie pomóc by można było przyjeżdżać i było co "łowić" choć sporadycznie trafi się sytuacja kiedy coś zabiorę ale to juz musi być "święto" Jadąc czasem gdzieś nawet nie przyznaję się skąd jestem bo wstyd :/ Tylko dla czego mają cierpieć przez takich ułomków tacy jak ja i mnie podobni?? Osobiście większa ilość kontroli i wyższe kary za śmieci i połów ryb nie wymiarowych i o w okresie ochronnym . , tłumaczenie że niema np. śmietników ? masz mieć ze sobą worek i wszytko zabrać bez głupiego tłumaczenia wędkarz nie przyjeżdża nad wodę by przywozić nowe śmiecić wszystko co przywozi ma wywieź zaczął bym od podstaw . A teraz znaleźć odpowiednie porozumienia trzeba ja gówniarz skakać z okręgu do okręgu przez grupę mięsiarzy którym musi się karta zwrócić?\:/ Aż mnie zaczyna trafiać na samą myśl

 • kalfus3 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Ten kto jest w porządku to na pewno nie będzie miał żadnych pretensji.I na pewno będzie umiał się zachować nad wodą jak człowiek.Ale niestety większość jest postrzegana inaczej.Taką macie opinię niestety.Pozdrawiam tych porządnych wiem że jest ich wielu i takowych znam.Długo jeszcze będziecie nosić piętno miesiarskie i to w całej Polsce niestety.

 • byju Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  byju

  Miło , że tak twierdzisz klafus3, ale:
  1. Nie osądzaj wszystkich przez pryzmat kilku.
  2. Ty nigdy ryby nie zabierasz?
  3. Nie lubisz mieć wygodnego dojazdu?
  4. Gdyby było kontrole to może by nauczyło poniektórych porządku i przestrzegania RAPR'u

 • kalfus3 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Żadnych porozumień zwłaszcza z Katowicami.Jak już zaczniecie łowić żabi skrzek to może się nauczycie szanować czyjąś pracę.Na razie jesteście postrzegani jako najgorsza hołota mięsiarska zwłaszcza w Opolu.Dostaliście Odrę w swoje mięsiarskie łapy i wytrzebiliście ją prawie do cna.Teraz szukacie porozumień obojętnie gdzie byleby byleby były tam ryby.I po to żeby z brudnymi buciorami wlężć jak najbliżej wody.Najlepiej tam gdzie można dojechać dwa metry od brzegu.Natargać ile się da,zostawić po sobie syf i pojechać a o porządek niech się martwi ten glupi co wam pozwoli na wjazd.Do puki nie nauczycie się kultury i szanowania pracy innych proponuję wybudować mur przynajmniej taki jak to robią w Izraelu. Takie jest moje zdanie i długo go nie zmienię.

 • olek70 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolega Darek ma racje,na jeziorze koło Gliwic próbowałem wynająć nocleg w stanicy wędkarskiej w odpowiedzi rezerwacja Wesele dzwoń pół roku wcześniej,poco karta kim ja jestem,cholera wędkarzem..chyba,następne upokorzenie, płace i co do jeziora nie dojedziesz niewolno policja,jestem inwalidą pierwszej grupy na wzrok mało widzę kartę płace tak jak wy bez ulgi PZW za młody pan jest aby mieć ulgową taryfe,mam pasje kocham ją i tak zostanie,o nas niedowidzących PZW nie myśli nie widzą nie łowią,życzę im tego samego w tym nowym roku Oślepnijcie i nie miejcie tej wielkiej frajdy z wędkoweania,Macie problem porozumienia kasa zamknj na kilka minut oczy,a wtedy zrozumiesz jak PZW nas Kołuje i za jaką Kase i to tyle.

 • Darek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  poloni

  Mnie osobiście przeraża wizja "prywatyzacji" lub przejścia w spółki lub czegoś na wzór spółdzielni, że gdy by tak sie stało to już tylko chyba połamać kije i hodować rybki w akwarium . Nie potrafiłem i nadal nie potrafię zrozumieć jednej kwestii np. zakazu wędkowania w Kędzierzynie na Odrze w soboty i niedziele . Kiedyś próbowałem rozmawiać na ten temat że jedyny wolny czas to jedynie soboty i niedziele I to nie zawsze , odpowiedz była bardzo nie logiczna pomimo że w tym czasie na same opłaty (podstawowe ) wydałem ok 600zł bo chciałem posiedzieć być może (gdzieś w Polsce) na chwilę wożąc ze sobą trochę sprzętu , o opłatach dodatkowych nie wspominam . Pytałem tez o Rybaczówki gdzie są "wybudowane" kempingi i prawie wiecznie te same osoby i niema możliwości wynajęcia , nie rozumie, czy to jakaś prywata czy ktoś jest w stanie to wytłumaczyć ? bo może się mylę ? Czasem czuję sie jak intruz a nie jak członek PZW i w dodatku potrzebny do "dojenia" . Nie chcę nikogo obrażać to nie leży w mojej naturze ale co tu jest grane ? (nie mówię tylko) o Katowicach Jak kolega olek70 powiedział ,z bólem serce patrzy się na tzw. "wędkarzy" biorących wszystko pod byle pretekstem a nawet chwalących się zapasami w lodówkach :/ , Może jest coś zemną nie tak bo w ubiegłym roku "wziąłem 3 sztuki a w poprzednim 2 sztuki . Może powinno sie zabronić łowienia tym co choć wspomną że "karta musi mi się zwrócić" w końcu może by jakiś przyrost był w wodach a nie wiecznie tylko czekanie jak sępy kiedy będzie można wyciągać świeżo zarybiony komplet . Jest naprawdę wiele do zrobienia i proponuję by dość spora grupa "wędkarzy" i nie tylko oni zaczęli od siebie

 • olek70 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Do PZW Katowice należę kilka lat niczym wielkim się nie różni od innych okręgów wiadomo chodzi o kasę,pochodzę z okręgu Koszalińskiego tam o zarybieniu słyszałem, a nigdy nikt nie był w stanie potwierdzić tego faktu,owszem w Parsęcie troć łosoś były zarybiane,a tylko dlatego, że na tym zarabia okręg Koszaliński,ale jeziora są puste co da radę się wytrzeć to jest,Katowice zarybia ale presja smakoszy mięsa rybiego jest tak wielka, że zapomina się o limitach wymiarach,to dla kota to dla sąsiada,troszkę samokrytyki koledzy mięsiarze,Opole ma rację dba o swoje my też zacznijmy,a łowić powinniśmy w całym kraju w końcu to jest Polski Związek Wędkarski a nie Sląski czy jakiś inny.

 • byju Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  byju

  cz1945 mam nadzieje, że podobne zdanie pędzie miał SSR i PSR :) pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

 • byju Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  byju

  cz1945 mam nadzieje, że podobne zdanie pędzie miał SSR i PSR :) pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

 • Darek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  poloni

  Proponuje przypomnieć sobie podstawowe zasady powstawania PZW i że to miało służyć każdemu miłośnikowi spędzania wolnego czasu oraz dbałość o otoczenie- przyrodę (w sporej części bynajmniej) To co się robi z tym "dziwnymi" porozumieniami jest delikatnie coś nie tak , od dłuższego czasu mam wrażenie że komuś zależy na zbijaniu kasy. części z panów co czasem da się wywnioskować lub wyczytać po uchwałach zaprzeczającym pewnym regułom i starym zasadom HONORU lub pokazywanie "kto tu rządzi" problem dotyczy całego kraju . Zawsze piszę własne spostrzeżenia ,krytykę znoszę i jest wskazana (racjonalna podparta przykładem)Pragnę by ktoś mi wytłumaczył kiedy w końcu skończy sie ta "dziecinada" w płacąc składkę w w dowolnym kole będę mógł (jak to miało miejsce za moich młodych lat) i skończy sie robienie wody z mózgów . Ja chcę opłacić i spokojnie jechać wypocząć nad wodą popatrzeć na przyrodę i rozkoszować się ciszą z dala od (pokręconego świata "biznesu" i chaosu) ?. W Katowicach ta uchwała działać ma jako "kara" jakaś czy co? bo zapis taki to ewidentne "przegięcie " Czy mnie się tylko wydaj ? czy to sposób pokazania kto tu rządzi?? bo w zeszłym sezonie odeszło podobno bardzo wielu z okręgu ? i to ma jakiś wpływ?. Nie mogę zrozumieć tego a wy??

 • arnie Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  arnie

  "1. Członkowie kół okręgów, z którymi Okręg PZW Katowice podpisał Porozumienie o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód są uprawnieni do wędkowania na otwartych wodach Okręgu Katowice, jeżeli w tych okręgach są członkami kół minimum 4 lata przed zawarciem niniejszych Porozumień."


  Co za chory zapis!!! Dobrze że nie jestem z tego Okręgu, wstyd.

 • prezes zo Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kol. byju, jeżeli zamieszkujesz na terenie Okręgu Katowice i jesteś jego członkiem, to masz pełne prawo wędkować na wodach porozumienia, niezależnie od stażu jaki posiadasz w PZW.

 • byju Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  byju

  Jeśli jestem nowym wędkarzem to nie dla mnie te porozumienia? Zacząłem wędkować 3 lata temu...

 • wojtek_kulaj Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  a co z opolem ?